Na kierunku opiekun medyczny nauczysz się wykonywania zabiegów medyczno-pielęgnacyjnych i czynności opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną. Dowiesz się także jak pobierać krew czy wykonywać ćwiczenia fizjoterapeutyczne metodą Hoppe’a. Nauczysz się języka migowego, aby móc pomagać potrzebującym osobom niesłyszącym lub niemówiącym. Poprawisz również znajomość języka obcego o słownictwo branżowe, które pozwoli Ci wykonywać pracę za granicą lub opiekować się obcojęzycznymi pacjentami przebywającymi w Polsce. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci jak najlepiej wykonywać zadania zawodowe w przyszłym miejscu pracy. Po ukończonej edukacji na tym kierunku staniesz się wykwalifikowanym opiekunem medycznym. Będziesz móc starać się o pracę w domach opieki, domach pomocy społecznej czy hospicjach. Swoją karierę możesz rozwijać także w przychodniach, sanatoriach, szpitalach czy środowiskowych domach samopomocy. Innym rozwiązaniem jest także zatrudnienie u osób prywatnych.
Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym – weekendowym. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są w piątki, soboty i niedziele.
Nauka trwa 1,5 roku (3 semestry).
UPRAWNIENIA – Świadectwa i dyplomy uzyskane przez absolwenta:
- Świadectwo ukończenia szkoły policealnej
- Dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekun medyczny MED.14. Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej wraz z suplementem w języku polskim i angielskim zgodnym z Europass potwierdzającym kwalifikacje uznawane w całej Unii Europejskiej
Perspektywy zatrudnienia:
- Oddziały szpitalne oraz zakłady opiekuńczo-lecznicze
- Niepubliczne zespoły opieki zdrowotnej
- Środowiskowe domy pomocy oraz ośrodki i domy pomocy społecznej
- Fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób chorych i niesamodzielnych
- Opieka indywidualna w domach pacjentów
- Fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób chorych i niesamodzielnych